COREL LINUX - únor 2000
Jak to všechno začalo

 S Linuxem jsem se seznámil začátkem roku 2000. Zkoušel jsem RedHat a v té době mě moc nenadchl. V únorovém CD-ROMu časopisu PC-WORLD vyšla distribuce Corel Linux, která se mi od začátku líbila. Nevím proč, ale zkusil jsem tuto verzi počeštit. Kupodivu se mi docela dařilo. S mými výsledky jsem se chtěl podělit s jinýma a tak tyto stránky vznikly. Níže jsou uvedeny moje postřehy a zkušenosti s Linuxem.

Úvodem: (cca únor 2000)
LINUXEM se zabývám krátkou dobu, proto prosím omluvte nějaké prohřešky proti zavedeným pravidlům. Zkoušel jsem RedHat 6.1 CZ, který je pro mě jako začátečníka moc "překombinovaný" (nevím proč se mi při normální instalaci nainstaluje nejmíň pět různých systémových konzolí, akorát barevně odlišených) a trochu nesrozumitelný. Zato COREL LINUX mě překvapil svou uživatelskou přístupností a jednoduchým ovládáním. Mnoho LINUXáků mně zatratí, ale podle mého názoru je to nejlepší systém pro začátečníky. Vše funguje tak jak má (SAMBU jsem nastavil během deseti minut, čož jsem v RedHatu nedokázal) a myslím si že tímto směrem by se měl LINUX ubírat. Níže uvedené informace jsem čerpal hlavně z Czech HOWTO - děkuji autorům.

Pár měsíců poté:
Za tu dobu jsem vyzkoušel ledacos. RedHat, Debian, Phat Linux, SuSE a jiné. Můj závěr: RedHat je vhodný pro server, Debian - nejsem tak dobrý abych ho dokázal nainstalovat : -) , Phat Linux a jeho klony jsou pro seznámení s Linuxem, SuSE - má něco do sebe, budu o něm uvažovat. Corel Linux zůstává mojím favoritem pro normální kancelářskou práci a ve spojení COREL OFFICE 2000 to může být SUPER.

Dnes: (červenec 2000)
Používám SuSE 6.4 a COREL LINUX. SuSE protože chci trochu vidět do oblasti serveru a COREL protože se mi prostě líbí. Tyto stránky se budu snažit sem tam aktualizovat, uvažuji o jiném grafickém uspořádání je to tu už dost nepřehledné.

Dnes + 14 dní: (červenec 2000 + 14 dní)
Těším se na novou verzi Corel Linuxu - druhé vydání. Mezitím jsem zkusil Mandrake - dost dobrý.

25. srpna 2000:
Jsem v krizi, už deset dní je dostupný Corel Linux SE a já ho pořád nemám. Tak jsem aspoň změnil tyto stránky.

Index:

TOPlist